Sprawdź czy jesteś w toksycznym związku

Ten test pozwoli Ci określić, na jakim etapie jest Twój związek i czy można nazwać go toksycznym.

Twoim zadaniem jest odpowiedzieć na poniższe pytania TAK lub NIE.

Zapisz na kartce ile udzieliłaś/eś odpowiedzi TAK.

1. Czy partner wspiera Cię w trudnych chwilach?
2. Czy odczuwasz przyjemność, będąc w związku ze swoim partnerem?
3. Czy Twój partner akceptuje Cię w całości i nie próbuje Cię zmieniać?
4. Czy rozwijasz się w tym związku?
5. Czy czujesz wolność, będąc w tym związku?
6. Czy lubicie spędzać ze sobą czas?
7. Czy możesz ufać swojemu partnerowi?
8. Czy rozmawiacie o wszystkich sprawach, szczególnie tych trudnych?
9. Czy jesteście ze sobą szczerzy?
10. Czy czujesz się dobrze, gdy myślisz o swoim partnerze?
11. Czy wśród Waszych zajęć przeważają te przyjemne?
12. Czy często wykonujecie zajęcia wspólnie?
13. Czy ważniejsze jest dla Was to, by budować, a nie niszczyć?
14. Czy seks jest dla Was drogą do celebrowania Waszej miłości?
15. Czy próbujecie zrozumieć potrzeby drugiego partnera?
16. Czy mówicie sobie szczerze o tym, co czujecie (nawet gdy są to niemiłe emocje)?
17. Czy Wasze sprzeczki zazwyczaj kończą się kompromisem i wzajemnym zrozumieniem?
18. Czy staracie się w żadnej formie nie ograniczać się i zabraniać sobie czegokolwiek?
19. Czy podczas seksu zależy Wam bardziej na bliskości i czułości niż orgazmie?
20. Czy jesteś szczęśliwy/a ze swoim partnerem?

WYNIKI:

Ilość odpowiedzi TAK = 20

GRATULUJĘ! Twój związek jest idealny. Pielęgnuj go, bo to najprawdziwszy skarb!

Ilość odpowiedzi TAK = 19 – 15

Wasz związek ma się dobrze i rokuje na przyszłość. Nie oznacza to, że możecie osiąść na laurach i zostawić go samemu sobie. Jest w nim kilka kwestii, nad którymi powinniście popracować i je naprawić, bo w innym wypadku możecie nawet nie zauważyć, kiedy się od siebie oddalicie.

Ilość odpowiedzi TAK = 14 – 10

W Waszym związku jest wiele toksyn i koniecznie musicie nad nimi popracować, bo w innym przypadku zainfekują zdrową część relacji. Nie jest źle, ale dostaliście wyraźny sygnał ostrzegawczy, że zbliżacie się do niebezpiecznego punktu, w którym toksyn może być już zbyt wiele, by je uzdrowić.

Ilość odpowiedzi TAK = 9 – 5

Koszty, które ponosicie w tym związku, przewyższają korzyści i można go uznać za toksyczny. Sytuacja jest jeszcze do uratowania, ale tylko w sytuacji, gdy obydwoje będziecie tego chcieli. W innym wypadku dojdziecie do momentu, w którym więcej będzie Was dzieliło, niż łączyło i nikt nie będzie już chciał czegokolwiek naprawiać.

Ilość odpowiedzi TAK = 4 – 0

Szanse na odratowanie związku są minimalne i czas na zastanowienie się, czy nie lepiej będzie dla Was obojga, jeżeli zamkniecie ten rozdział swojego życia i poszukacie szczęścia w innym miejscu.

PSJeżeli nie wiesz, na jakim etapie jest Twój związek, nie jesteś pewny/pewna czy kwalifikuje się do związku toksycznego lub chciałbyś/chciałabyś go uzdrowić, to zajrzyj do działu POMOC.